top of page
100368802_1192300844451006_4026169301810

OKOLO ROUBENKY

V  Roubence budete mít potřebné pohodlí a klid, ale rozhodně stojí za to prozkoumat i blízké okolí Roubenky nebo podniknout výlety po kraji. Vysočina i Pardubický kraj nabízí plno možností, jak si užít společný čas a poznat nová místa.

Pastviny s ovcemi | 30 kroků 

Jen pár kroků od oken Roubenky je rozlehlá louka, kterou po většinu roku obývají naši milí chundelatí sousedé - ovečky. :) 

Kde budí kohoutí kokrhání, u nás si můžete zpříjemnit ráno milým bečením. 

P1120276.jpg
Orchidejová louka | 100 m

Kousek od Roubenky se ocitnete v orchidejové louce s překrásným prstnatcem májovým. Toulejte se po okolí a hledejte další poklady, které tvoří místní pestrobarevnou a kouzelnou květenu.

orchideje.jpg
VODNÍ NÁDRŽ MARTINICE | 300 m

Nedávno zrekonstruovaná vodní nádrž s protékající vodou je vhodná i ke koupání. Děti i dospělí si určitě rádi vyzkouší dřevěný vor, díky kterému můžete nádrž překonat suchou nohou a ještě při tom zažít malé dobrodružství. 

P1110368_HDR.jpg
RESTAURACE U MAREŠŮ | 800 m

Příjemná rodinná restaurace s posezením a malou rozhlednou je vedle možnosti stravování í centrem kulturního dění v Martinicích. Konají se tu rybí nebo zvěřinové hody, country večery a akce pro děti - velikonoční nebo vánoční dílničky a další prázdninové akce.

 

Ať už si tu chcete užít příjemné odpoledne nebo si jen dojít pro čepované pivo do džbánku k táboráku na Roubence, návštěvu vřele doporučujeme!

umaresu.jpg
KOLAJOVÁ STUDÁNKA | 600 m

U této studánky se v roce 1813 občerstvovali vojáci táhnoucí do boje proti Napoleonovi. Čistou a čerstvou vodu tu můžete ochutnat dodnes. Třeba až budete v lesích hledat houby nebo trhat borůvky.

IMG-1023.jpg
OSADA FRANTIŠKY | 1,5 km 

Na protějším kopci viditelném z oken Roubenky se rozkládá malebná osada Františky s chaloupkami roztroušenými po krajině. Za jasného počasí je odtud vidět přes Kunětickou horu až téměř

do Krkonoš. 

Narazíte tu taky na další roubené chalupy nebo krásně zrekonstruovanou bývalou školu.

P1110376.jpg
bottom of page